SÖZÜNÜ TUTTU

KANDİLLERE ZEYTİNYAĞI OLALIM

İnsanlığın kanayan vicdanı, İsra ve Miraç diyarı, peygamberler ve nebiler şehri Kudüs; gidip, görüp, hissedip, duyup, yaşanması ve vakıf olunması gereken şehirdir.

Peygamber efendimizin (s.a.v.) hadisinde buyurduğu gibi “Aksaya gidin ve içerisinde namaz kılın. Eğer gidemezseniz ve içinde namaz kılamazsanız kandillerinde yakılmak üzere zeytinyağı gönderin.” ki efendimizin bunu emrettiği zamanlarda Kudüs Roma imparatorluğu hakimiyeti altındaydı.

Bu minvalde Kudüs’e son zamanlarda giden ziyaretçi sayısındaki artıştan dolayı İsrail gazetelerinde “Türkler geri dönüyor” manşeti atılmıştır.

SÖZÜNÜ TUTTU

Bir ilki gerçekleştiren Vefakar Yapı, Kudüs’ün ehemmiyetine binaen 8-20 Şubat tarihlerinde düzenlediği “Kudüs Ziyareti Kampanyası”yla müşterilerine  sözünü tutarak  8-10 Mart tarihlerinde 3 gün 2 gece Kudüs ziyaretini gerçekleştirmiştir. Ayrıca açıklamalarda bulunan Vefakar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Adem Ceylan “Kudüs, bütün insanlığın ortak meselesi ve kanayan bir yarasıdır. Kudüs`e gidilmeden Mescid-i Aksayı yaşamadan Kudüs davasının anlaşılamayacağını, bu yüzden Kudüs davasına elimizden geldiğince biz de destek olacağımızı, böylece Filistindeki Utanç duvarlarını yıkmaya gayret edeceğimizi belirtiyoruz.  Bu sebeple Şubat ayına özel, Vefakar Yapı ile sözleşme imzalayanlarla 3 gün 2 gece Kudüs`te, Aksa`da, Halilurrahman camiinde buluştuk. Bizleri gören Filistinlilerin gözlerindeki umut ışığını gördük. Kudüs’e gelemiyorsanız bile zeytinyağı olmaya çalışalım. Aksa`daki Kıble Camiindeki Selahaddin Eyyubinin Kudusü fethinin nişanesi minberin ustası marangoz misali fethin nişanesi minberler yapmalıyız ki zafere ulaşabilelim.” Dedi. Bu cümleleriyle Kudüs’e ziyaretin önemini vurgulayan Adem Ceylan, bu vesileyle Kudüs ve Mescid-i Aksaya sahip çıkmak amacıyla tüm Türkiye`nin ve bütün İslam Dünyası’nın yılın 365 günü, 52 haftası Kudüs ziyareti yaparak Kudüs’te var olmalarını olamıyorlarsa da aydınlık umut olmaları gerektiğini belirtti.

 

BİR İLK GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Genellikle El Halil Kentinde yapılan ziyaretler gün içersinde öğlen namazına yapılırken bir ilki gerçekleştirerek El Halil kentinde geceleyerek sabah namazını İbrahim (a.s.), İshak (a.s.), Yusuf (a.s.)`ın ve eşlerinin de kabirlerinin bulunduğu, Halilurrahman camiinde (yarısı sinagoga çevrilerek adeta gasp edilmiş), sözde güvenlik turnikelerine rağmen, tek sıra dahi olmayan sabah namazı safına bir saf da kendilerinin eklediğini cami cemaatinin bu ziyarete özel olarak şükranlarını sunduğunu ve bizlere duacı olduklarını belirtti. “Aksa`ya verilen ehemmiyet Halilurrahman camiine de verilmelidir.”

 

 

 

VEFAKAR YAPI İNŞAAT A.Ş 2019

 

VEFAKAR YAPI İNŞAAT A.Ş 2019